Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Pronájem bytů v domě v Pivovarské ulici

   

celkově zrenovovaný dům 

propojuje moderní designové materiály 

s původními historickými prvky

 

VŠE OBSAZENO

 

Popis nemovitosti

 

DUM

Oceňujete půvab starých činžovních domů a zároveň obdivujete industriální vzhled? Myslíte, že to nejde dohromady? Naopak, výborně to spolu ladí po celkové přestavbě v jednom celku. Ráda Vás o tom přesvědčím. 

V těchto dnech se dokončuje celková rekonstrukce bytů v činžovním domě s výtahem, v Pivovarské ulici, na Smíchově, na Praze 5, v oblíbené lokalitě v širším centru, u smíchovské náplavky a řeky, v místě vzdáleném několik minut chůzí od stanice metra Anděl a zastávek tramvají a autobusů Na Knížecí. Kompletní rekonstrukcí a přístavbou dvorního traktu se podařilo docílit mimořádného výsledku, který oceníte ve špičkovém technickém zázemí, nadstandardním vybavení, moderních dispozicích a nečekaných detailech. 

V domě z roku 1887, jež je součástí památkové zóny Smíchov, je dochováno množství autentických prvků jako klenby, dlažba, schodiště, zábradlí atd. Dům je unikátní svými designově pojatými původními pavlačemi (poslední komponenty ve formě cortenových plechů evokujících opotřebovanost jsou ve výrobě, budou brzy dodány a namontovány), působivými vraty ze stejného materiálu, zdmi s odhalenými cihlami a s originálními prvky na stěnách v interiérech i na chodbách, jež se podařilo vytvořit odhalením původních omítek. Každý detail je naprosto ojedinělý svými barvami, vrstvami, ornamenty starých válečků.

Pojďte se nechat okouzlit výjimečností, funkčností a útulností. 

 

BYTY

Jedná se o komorní celek 7 bytů, umístěných vždy po 2 na patře, s balkony vytvořenými překlenutím původních pavlačí, v posledním patře se rozprostírá jedinečný rozlehlý byt s atriem. 

Vybavení každého bytu zahrnuje kuchyňskou linku s vestavěnými spotřebiči (myčka, lednice s mrazákem, trouba, varná deska, digestoř). Koupelny s podlahovým vytápěním. Na podlahách místností jsou dubové parkety. Byty nejsou zařízeny nábytkem a ponechávají prostor pro Vaši představu o vlastním bydlení, oblíbené kusy nábytku, dekorace a osobní předměty. Unifikované jsou pouze designy kuchyní a koupelen, ovšem tak, že dovolují ladění v různých stylech a vybízejí k osobitému dotažení. 

Vytápění a ohřev vody zajišťuje centrální plynový kotel umístěný v suterénu budovy. V bytech jsou rozmístěny radiátory opatřené ovládající hlavicemi a termostat. V každém bytě jsou instalována  měřidla na odečty individuální spotřeby vody, plynu a elektřiny. 
 
K dispozici budou sklepy umístěné v suterénu budovy. Výtah vybudovaný u hlavního vstupu zastavuje přímo na patře. 
 
Byty jsou určeny výhradně ke dlouhodobému pronájmu, krátkodobý pronájem nebude umožněn s ohledem na poklidné bydlení ostatních nájemců a charakter nákladně zrekonstruovaného domu.

 

LOKALITA

Pivovarskou ulici definuje boční fasáda historické budovy Akciového pivovaru založeného v roce 1869, dnešního Staropramenu. Genius loci je vytvářen industriální architekturou evokující dělnický Smíchov, poklidnou atmosférou života kolem řeky, přes kterou se klene Výtoňský železniční most, jejích náplavek na obou březích spojených přívozem, výhledem na podolskou vodárnu, marinu a Vyšehrad, také je utvářen moderní podobou pulzujícího centra na křižovatce Anděl a na něj navazující vizí nové městské čtvrti Smíchov City a doplněn spletí kolejí a uklidňujícího šumu vlaků v dáli, které směřují na Smíchovské nádraží či z něj. Napojení na cyklostezky vedoucí z města představuje velký bonus při plánování volného času. Při cestách autem je výhodou blízký vjezd do Strahovského tunelu a Mrázovky.

Pro Smíchov je typický dynamický vývoj. Kdysi klidné pražské předměstí s letními sídly zámožných Pražanů a zemědělskými usedlostmi se v průběhu druhé poloviny 19. století rychle přeměnilo na průmyslovou čtvrť. Strategická poloha poskytovala ideální podmínky pro rozvoj manufaktur a dílen, byla zřízena dráha, voda pro parní stroje byla přiváděna z blízké řeky, po řece se přiváželo dřevo a uhlí. Postupně v průběhu minulého století výroba utlumuje, jsou postaveny stanice stanice metra, proražen Strahovský tunel a na přelomu tisíciletí zažívá Smíchov opět boom, Anděl se stává nejdynamičtěji rostoucím centrem Prahy, mizí rozsáhlý areál smíchovské vagónky a proluky po výstavbě metra ve prospěch admistrativní výstavby a křižovatka dostává dnešní podobu definovanou  kancelářskou budovou Zlatý Anděl od významného francouzského architekta Jeana Nouvela. Návazně ztrácejí svůj smysl i nákladové a skladové drážní areály, které jsou jako lukrativní rozsáhlé pozemky vnitřní Prahy určeny k výstavbě nové soběstačné čtvrti Smíchov City, tím bude Smíchov určovat styl a tempo na dalších 15 let. Buďte jeho součástí. 

Jak vypadá dnešní život a možnosti trávení volného času? U domu se můžete okamžitě napojit na cyklostezku podél břehů Vltavy a dále třeba Berounky a vybírat si další trasy podle složitosti terénu. Nebo se vydat do jednoho z blízkých parků, na obě náplavky nebo některý z vltavských ostrovů. Sportovních center je v okolí několik, ať už klubových či s jednorázovým vstupem, v blízkosti je bazén v Podolí či v Radlicích nebo populární Žluté lázně. V okolí naleznete množství výborných restaurací a kaváren, farmářské trhy, bohaté nákupní možnosti v centru Nový Smíchov.

 

CENA

Nájemné činí 14.900 Kč u bytů 2+kk, začíná na 21.000 Kč u bytů 3+kk a u velkometrážního bytu s vysokým podkrovím a atriem, o dispozici 4+kk je 39.900 Kč

Zúčtovatelné poplatky činí 750 Kč na osobu (vodné, stočné, domovní služby) + teplo hrazené zálohově dle velikosti bytu + elektřina (převod na nájemce).

Vratná jistina se skládá ve výši 2 měsíčních plateb.

 


Kontaktujte mě pro více informací a sjednání termínu prohlídky.

 


 

Kontakt

 Mgr. Monika Holemá

tel: 775 11 00 33

e-mail: monika@monikaholema.cz

 web: www.monikaholema.cz

 

 

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF