Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Pronájem bytů v domě v Havelské ulici

 

  

nově zrenovovaný měšťanský dům

v atraktivní lokalitě na Starém Městě

snoubí historii s moderními interiéry

 

 

 

 

Popis nemovitosti

Představuji vám nabídku 24 bytů k pronájmu, v nově zrenovovaném měšťanském domě, na Starém Městě, na Praze 1, u Staroměstského náměstí. Několik staletí osídlená lokalita má silného genia loci, snoubí památky s luxusními obchody, širokým výběrem restaurací, kaváren a barů, s divadly, kostely a galeriemi. V docházkové vzdálenosti je stanice metra linky A a B, Můstek.

Historie Havelské čtvrti

Pojďme spolu zavítat do Havelské čtvrti, kde se od 13. století píše dlouhá historie Starého Města pražského. V jejím středu už tehdy stál kostel svatého Havla, který dal celé čtvrti název a ke kterému se ještě budeme vracet. Dům, který nás zajímá, stojí hned vedle. Byl vždy obklopen tržišti, která v minulosti zahrnovala také paralelní Rytířskou ulici, Uhelný trh, V Kotcích a Ovocný trh, měla délku přes půl kilometru a dochovala se jen ve druhé části Havelské ulice. Staroměstský rynk je dnes známý svým orlojem a radnicí. O významu místa svědčí i to, že se tu pořádaly slavnostní hostiny doprovázející korunovace českých králů, třeba za korunovace Václava II. sem proudilo víno speciálně pro tu příležitost zřízeným potrubím do nádrže a bylo všem volně k dispozici. Za dalších 50 let se zde slavila korunovace Karla IV., který měl později obrovskou zásluhu na rozvoji Prahy a stál za vznikem jejích dnešních ikonických památek. Obdaroval místní kostel vzácnou relikvií. Založil Karlovu univerzitu, její historické sídlo Karolinum se nachází o pár metrů dále.

Celá čtvrť se staletími proměňovala, domy se přestavovaly do novější podoby, volné parcely se zastavovaly a začal postupně vznikat mix architektonických slohů, který je pro starou Prahu tak typický. Kostel rovněž dostal jinou podobu, ta současná je barokní a podílel se na ní významný architekt Santini a výzdobou slavný malíř Škréta. Přilehlá budova kláštera dávno neslouží svému účelu, o to se postaral reformní Josef II., a to ve stejné době, kdy Mozart v protější budově  Nosticova, dnes Stavovského divadla uváděl premiéru Dona Giovanniho. Už bylo dost historie, překonejme pár staletí a udělejme pár kroků k domu, kam vás chci zavést. 

Dům v Havelské ulici

Elegantní členitý dům zvaný Kožný nebo U Černé zahrádky patří k historickému dědictví hlavního města, jeho sklepy jsou románské, zdi renesanční a současná podoba klasicistní. Po tříleté nákladné rekonstrukci se představuje s novými moderními interiéry. Díky atypickému půdorysu nabízí rozmanitou škálu bytů různých tvarů a dispozic. Velkým lákadlem jsou vzdušné interiéry s vysokými stropy, působivé výhledy a veškeré vybavení je nové. 

Rekonstrukce je v poslední fázi, jsme blízko dokončení a je čas představit vám podobu jednotlivých bytů. Neváhejte dlouho s výběrem online, žádný byt není stejný, každý je jedinečný. Ráda vám osobně pomůžu se v jejich nabídce zorientovat a vybrat si pro vás ten nejlepší. Zahajujeme nabídku, je z čeho vybírat, byty však rychle mizí.

Nové byty

Ve spolupráci týmu profesionálů zahrnující všechny představitelné profese, včetně architektů i památkářů, vzniklo 24 nových bytů. V každém z bytů se podařilo obnovit původní vrstvy omítek a vznikla tak unikátní kombinace škrábaných omítek s těmi klasickými, což je charakteristický črt tohoto projektu. Historické prvky byly v maximální možné míře obnoveny, doplněny moderními ladícími či kontrastními prvky, vše funguje v dokonalé symbióze a vytváří estetický zážitek. 
 
Byty nebudou zařízeny nábytkem a ponechávají prostor vašim představám o vlastním bydlení. Unifikované jsou pouze designy kuchyní a koupelen. Pro malou představu, jak byty mohou vypadat zařízené, jsme pro vás připravili vzorový byt, do kterého se spolu v rámci prohlídky také podíváme.

Vybavení každého bytu zahrnuje kuchyňskou linku s vestavěnými spotřebiči (myčka, lednice, mrazák, trouba, varná deska, digestoř) a je dotaženo praktickými organizéry, jako jsou příborníky nebo koše na tříděný odpad. 

Vytápění a ohřev vody zajišťuje centrální plynový kotel umístěný v suterénu budovy. V bytech jsou rozmístěny radiátory opatřené ovládající hlavicemi, termostat a v koupelnách topné žebříky. V každém bytě jsou instalována měřidla na odečty individuální spotřeby vody, plynu a elektřiny.
 
Byty jsou určeny výhradně ke dlouhodobému pronájmu, krátkodobý pronájem nebude umožněn s ohledem na klidné bydlení ostatních nájemců a charakter domu s nákladně obnovenými historickými prvky. 

Ceny

Nájemné začíná na 15.000 Kč u nejlevnějšího z jednopokojových bytů, kterých je v domě nejvíc, dále vám můžeme nabídnout 3 dvoupokojové byty, 2 třípokojové a 3 půdní byty s překrásným trámovím, ateliérovými okny a výhledy. Vratná jistina se skládá ve výši dvojnásobku měsíčního nájemného.

K nastěhování od 1.6.

Aktuálně je posledních 5 volných bytů.


Kontaktujte mě pro více informací a sjednání termínu prohlídky:


 

Kontakt

 Mgr. Monika Holemá

tel: 775 11 00 33

e-mail: monika@monikaholema.cz

 web: www.monikaholema.cz

 

 

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF